Archív kategorií: Volania, Prednášky, …

Stud

Jako nejspolehlivější průvodce na vaši cestu stvořením vám byla dána schopnost studu, která, kdyby byla správně používána, by vás spolehlivě ochránila před všemi nástrahami, které by vás mohly svést na scestí. Jemné, napomínající zachvívání studu vychází přímo z vašeho ducha a dává vám jasně najevo, když v něčem nekonáte správně.

Pokračovať na Stud

Zodpovědnost rodičů

Víte, že jako rodiče se musíte vzdát všech svých přání a představ a dát svému dítěti to, co prospívá jemu. Tento požadavek ve vás často vyvolá obraz, že máte dítěti ponechat svobodnou vůli ohledně výběru povolání, koníčků atd., a snažíte se to i plnit. To je samozřejmě správně. Nicméně požadavek vzdání se vlastních přání se týká úplně všeho – všeho, o čem byste si mohli mít nějakou představu.

Pokračovať na Zodpovědnost rodičů

Prirodzenosť a neprirodzenosť

Chodíte po Zemi, rozprávate sa medzi sebou, a pritom ani neviete, čo sú prirodzené a čo neprirodzené témy rozhovorov. Mnohé veci, ktoré sú prirodzenou súčasťou vášho života a o ktorých aj tak každý vie, pokladáte za niečo, čo má byť tabu, a naopak, prísne súkromné témy vyťahujete na verejnosť. I v tomto smere sa stále prejavuje dominantné postavenie mužov.

Pokračovať na Prirodzenosť a neprirodzenosť

Rány na duši

Tak jako nemůžete pro správné působení ducha zanedbávat tělesné zdraví, nemůžete bez povšimnutí přecházet ani své duševní či psychické zdraví – jedno, jak to nazvete –, aniž by přitom váš duch neutrpěl škodu. Často zastáváte názor, že duchovní je to nejdůležitější a že když se správně zachvívá duch, bude zdravá i duše a tělo. V tom máte sice pravdu, ale jen částečně, protože je to názor jednostranný. Vždyť ani sebečistější a sebezářivější duch vám nepomůže, pokud zde na Zemi nebudete přijímat potravu, nebudete provádět tělesnou hygienu či budete jinak zanedbávat potřeby svého těla.

Pokračovať na Rány na duši

Pozdvihnutie ženy

Vyskúšali ste si na dva týždne vymeniť úlohy? Ak nie, nemá zmysel, aby ste vôbec čítali ďalej, lebo by ste nič nepochopili. Ak vám k tomu chýba iba odvaha, hľadajte v spomienkach tých, ktorí ako prví budovali Horu. Nájdete tam, že priamo Pán urobil to isté! On to síce nepotreboval, ale potrebovali to tí, ktorí tam prichádzali ako prví budovať to nové.

Pokračovať na Pozdvihnutie ženy