Archív kategorií: Volania, Prednášky, …

Nesprávné vztahy

Tisíce vztahů navazujete jen v tomto jediném pozemském životě. Některé z nich jsou krásné a pozvedají vás do výšin. Mnohé pro vás nejsou snadné, avšak jsou pro vás prospěšné, protože jejich prožíváním zrajete, obrušujete si hrany, poznáváte svět z jiných úhlů pohledu, rozvazujete karmická vlákna atd. Potom jsou tu ovšem vztahy nesprávné a je jich, žel, až příliš mnoho. Nevidíte to, neuvědomujete si to, ale právě v těchto nesprávných vztazích jste chyceni jako do sítě, která vám nejen že brání v cestě vzhůru, ale navíc vás stahuje dolů a ohrožuje celé vaše bytí.

Pokračovať na Nesprávné vztahy

Vědomé konání

Mezi lidmi panuje často rozšířený omyl o tom, co je to vědomé konání. Lidé si často myslí, že když například někdo koná vědomě zle, projevuje se to tím, že si dotyčný ve své hlavě, tedy v myšlenkách, uvědomuje, že koná zlo. Jistě, i takoví lidé existují, nicméně to už jsou ti nejzkaženější ze zkažených.

Pokračovať na Vědomé konání

Žitie Slova III.

Napriek tomu, že už bolo povedané, čo žitie Slova nie je a čo žitie Slova je, ešte stále Slovo nežijete. Je to takmer až na zúfanie, keď stále jedno a to isté dookola sa vám musí vysvetľovať z rôznych uhlov pohľadu. Preto, aby ste to aspoň čiastočne mohli pochopiť, sa musíme vrátiť o storočie naspäť.

Pokračovať na Žitie Slova III.