Archív kategorií: Pre Prispievateľov

Myšlenkové okolí

Zde na Zemi jste neustále obklopeni myšlenkovými formami, kterým jste dali vzniknout vy i vaše okolí. V tomto prostředí se musíte pohybovat, neboť to odpovídá zákonům pozemského života. Je zcela přirozené, že vás toto myšlenkové okolí ovlivňuje a působí na vás, a to jak v dobrém, tak ve špatném.

Pokračovať na Myšlenkové okolí

Proměny

Je naprosto mylné a falešné domnívat se, že po vás, kteří jste slibovali, že budete ve všech proměnách bytí sloužit Stvořiteli, nebude požadováno, abyste se neustále měnili a vyvíjeli – po celý zbytek svého současného pozemského života i ve svém dalším bytí. Stále a stále bude tlouct tep Stvoření a vy musíte dokázat, že s ním chcete a dokážete udržet krok.

Pokračovať na Proměny

Pravé nitro

Nechte před sebou ožít tento obraz:

Do přístavu připlouvá loď. Nachází se na ní mnoho obchodníků, z nichž každý přiváží do přístavního města své zboží, aby jej zde prodal. Sledujme nyní jednoho z nich. Po dobu plavby se střídavě věnoval odpočinku, práci i rozmluvám s ostatními obchodníky. Vlastně ničím nevybočoval, ani nebyl ničím nijak zvláště nápadný. Hovořil slušně, nechoval se ani odtažitě, ani nadmíru přátelsky, podržel ostatním cestujícím dveře, když vcházeli do kajuty po něm – zkrátka, řekli byste o něm, že je to takový normální, slušný člověk.

Pokračovať na Pravé nitro

Služebníci temna

Když se řekne „služebník temna“, představíte si nejčastěji nějakého temného člověka, který páchá ohavné skutky, jako jsou například různé vraždy či krádeže, tělesné či psychické ubližování jiným lidem, podvodníky, lháře a podobně. Také si možná vybavíte nejrůznější služebníky kultů a církví, kteří místo toho, aby svou činností přiváděli lidi k Bohu, je naopak od něj odvádějí, jelikož je směřují na zcela bludné cesty.

Pokračovať na Služebníci temna

K 7. 9. 2021

Tlak Světla, které pevněji a pevněji obklopuje celou Zemi, neustálé sílí a je čím dál tím citelnější. Není před ním úniku a cítí jej každý, i ten nezatvrzelejší odpůrce všeho nehmotného! Tento tlak nutí ke změně, vynucuje si tuto změnu, což znamená, že buď se každý jednotlivec sám za sebe změní a podřídí se železným zákonům Božím, nebo bude rozprášen a vymazán z knihy života.

Pokračovať na K 7. 9. 2021

Pomoc druhým

Podobně jako lékař či léčitel nemůže skutečně z nitra uzdravit nemocného, ale může mu k tomu pouze dopomoci, podobně jako kněz nemůže jemu svěřené duše přivést do ráje, ale může jim svým vedením pouze pomoci, tak ani vy nemůže nikoho dotlačit či za ruku dovést na cestu Pravdy vedoucí ke vzestupu. Jediné, co můžete, je svým příkladným životem tuto cestu ukázat, inspirovat ostatní a případně jim svou radou, podporou či mnohými jinými způsoby pomoci.

Pokračovať na Pomoc druhým