Archív kategorií: Volania, Prednášky

Zodpovědnost rodičů

Víte, že jako rodiče se musíte vzdát všech svých přání a představ a dát svému dítěti to, co prospívá jemu. Tento požadavek ve vás často vyvolá obraz, že máte dítěti ponechat svobodnou vůli ohledně výběru povolání, koníčků atd., a snažíte se to i plnit. To je samozřejmě správně. Nicméně požadavek vzdání se vlastních přání se týká úplně všeho – všeho, o čem byste si mohli mít nějakou představu.

Pokračovať na Zodpovědnost rodičů

Rány na duši

Tak jako nemůžete pro správné působení ducha zanedbávat tělesné zdraví, nemůžete bez povšimnutí přecházet ani své duševní či psychické zdraví – jedno, jak to nazvete –, aniž by přitom váš duch neutrpěl škodu. Často zastáváte názor, že duchovní je to nejdůležitější a že když se správně zachvívá duch, bude zdravá i duše a tělo. V tom máte sice pravdu, ale jen částečně, protože je to názor jednostranný. Vždyť ani sebečistější a sebezářivější duch vám nepomůže, pokud zde na Zemi nebudete přijímat potravu, nebudete provádět tělesnou hygienu či budete jinak zanedbávat potřeby svého těla.

Pokračovať na Rány na duši

Zlaté střední cesty

Při svém putování stvořením máte hledat zlaté střední cesty, neboť ty vedou vzhůru. Jakákoliv jednostrannost totiž narušuje harmonii, způsobuje zpomalení a zastavení pohybu, a tím pádem brání ve vzestupu ke Světlu. Je zapotřebí bdělého ducha, abyste poznali, která z cest je ta pravá, přičemž zlatou střední cestu musíte hledat ve všem – ve všech oblastech života i ve všech situacích.

Pokračovať na Zlaté střední cesty

Vzájemné doplnění

Od doby, kdy nad lidmi převzal vládu rozum, začali se ženy a muži namísto chtěné spolupráce obracet proti sobě v honbě za jalovými, pozemskými výhodami a požitky. Statisíce let pokřiveného vývoje zanechaly na obou pohlavích těžké rány a způsobily stav, s nimž si neví ani jedna strana. Ženy nevědí, jak být pravými ženami, a muži nevědí, jak být pravými muži. Neměli se to jak naučit, protože opačné pohlaví jim v tom nepomáhalo, ba naopak dělalo všechno pro to, aby se to nepodařilo.

Pokračovať na Vzájemné doplnění

Představy

Velká moc spočívá v myšlenkách, kterým dodáte sílu tím, že je procítíte. Vytváříte tak celé světy, které na vás čekají a které vás i nazpět ovlivňují posílené stejnorodostí s myšlenkami dalších, stejně smýšlejících lidí. Vznikají tak centrály prožhavené lidmi z celého světa, které můžou být krásné a vzhůru vedoucí, nebo naopak hutné až temné, tahající své původce dolů.

Pokračovať na Představy

Zločin pomluvy

Velmi se proviňujete, lidé, když pronášíte soudy o druhých, a nezáleží na tom, zda si své jednání uvědomujete. Jestliže o někom řeknete nepravdivě něco špatného, ať už jednomu člověku, skupině lidí či dokonce veřejně, spáchali jste morální vraždu. Tento pojem znáte z Poselství Grálu, a přece se jen nemnozí z vás zamysleli nad tím, proč je použito tak závažné slovo jako „vražda“.

Pokračovať na Zločin pomluvy

Nesprávné vztahy

Tisíce vztahů navazujete jen v tomto jediném pozemském životě. Některé z nich jsou krásné a pozvedají vás do výšin. Mnohé pro vás nejsou snadné, avšak jsou pro vás prospěšné, protože jejich prožíváním zrajete, obrušujete si hrany, poznáváte svět z jiných úhlů pohledu, rozvazujete karmická vlákna atd. Potom jsou tu ovšem vztahy nesprávné a je jich, žel, až příliš mnoho. Nevidíte to, neuvědomujete si to, ale právě v těchto nesprávných vztazích jste chyceni jako do sítě, která vám nejen že brání v cestě vzhůru, ale navíc vás stahuje dolů a ohrožuje celé vaše bytí.

Pokračovať na Nesprávné vztahy