Liečenie

V súčasnosti z lekárskeho hľadiska neexistuje úplne zdravý človek. Nie je to len tým, že súčasná spoločnosť je orientovaná materiálne takmer bez duchovných hodnôt, ale aj dôsledkom nenásytnej ľudskej činnosti – rabovaním zeme a s tým súvisiacou zmenou zemského žiarenia.
Ľudské telo potrebuje pre svoj život jedlo a vodu. Jedlo je väčšinou nezdravé, vypestované chemickou cestou – a to ako jedlo rastlinného tak i živočíšneho pôvodu. Voda je znečistená, obsahuje ťažké kovy a vplyvom priemyslu je ochudobnená o dôležité minerály, ktoré ľudské telo nevyhnutne potrebuje.
Na základe napísaného sa zdá, že žijeme v beznádejnej dobe a nevieme, čo robiť. Nie je to tak. Ale ako máme zmeniť to, čo je okolo nás?
Zmena má začať od nás samotných – t. j. prvý krok musí urobiť každý sám a podľa situácie, v akej sa nachádza. Nie je možné očakávať úplnú zmenu naraz, nevyhnutne musia predchádzať nutné maličké krôčiky.

Strava

Pozornosť spoločnosti sa čiastočne upriamuje na tzv. biopotraviny. Sú však drahé, lebo technológia ich výroby spočíva v tom, že pri ich pestovaní sa nepoužívajú žiadne hnojivá (ani maštaľný hnoj) a žiadne herbicídy či pesticídy. Biorastliny rastú spolu s burinou a ich hektárový výnos je minimálny. Málokto si však môže dovoliť stravovať sa výhradne nimi.
Mäso z hydiny je v súčasnosti najhoršie mäso, pretože je „budované“ antibiotikami a rastovými či inými hormónmi.
Ak chceme jesť zdravé kuracie mäso, nemusíme si pestovať hydinu priamo z vajíčka. V hydinárňach po ôsmych mesiacoch života vyraďujú nosnice, pretože sú pre hromadný chov neefektívne. Stačí kúpiť niekoľko vyradených sliepok, nechať ich vo voľnom výbehu, kde majú trávu a kde si môžu zo zeme vyhrabať aj inú potravu (dážďovky, chrobáky) a trošku ich prikŕmiť pšenicou. Po mesiaci sa z ich tela vyplaví väčšina chémie, zaperia sa a ich mäso je omnoho zdravšie než to, ktoré kúpite v obchodoch (pokiaľ si ich nenecháte na ďalší chov na znášanie ekovajec).
Ďalšou možnosťou ozdravenia stravy je pridať do svojho jedálneho lístka byliny – napríklad namiesto chemicky pestovaného šalátu si urobiť šalát z púpavových listov alebo zo štiavu (lúky, pasienky a niektoré záhrady sa vôbec nehnoja a ani sa chemicky neošetrujú).
Znečistenie potravín nie je však len chemické. Tie, ktoré sa dostávajú na pulty obchodov, prechádzajú mnohými rukami od výroby, cez balenie a dopravu až po vyloženie do regálov. A okolo regálov prechádzajú zákazníci, ktorí sa môžu tovaru dotknúť alebo ho len vidieť. Na mnohých tovaroch takto zostáva „emocionálny smog“. Sú to energie, ktoré vydávajú okolo seba ľudia, ktorí s tovarom pracujú alebo ho iba vidia. Žiaľ, väčšina týchto energií sa zhutňuje zo závisti, nenávisti a zlosti. Najhutnejšie útvary bývajú v obchodoch pri regáloch s alkoholom, menej pri sladkostiach a luxusných tovaroch (značkové odevy…). Citlivejší ľudia trpia napr. v nákupných centrách alebo obchodoch nevysvetliteľnými nevoľnosťami – jednoducho cítia to, čo sa hromadí okolo tovaru.
Pomoc je jednoduchá – modlitba a prosba bytostných o očistenie. Očisťujme si modlitbou nielen vlastné potraviny, ale aj miesta, kde ideme nakupovať. Tento krok sa zdá síce malý, ale stane sa veľkým, keď ho budú robiť všetci.

Voda

Bez vody sa nedá žiť. Je nevyhnutná pre naše telá ako pitná voda i ako voda úžitková na umývanie i pranie. Veľké mestá majú zdroje pitnej vody väčšinou v priehradách alebo vodných nádržiach. Len v niektorých šťastnejších obciach sú vodovody napojené na vodu z prameňa.
V minulosti pili ľudia vodu zo studní. Takáto voda obsahuje množstvo rozpustených minerálov, ktoré sa vo vode z riek a jazier nenachádzajú v takom množstve. Ak sú studne udržiavané, zvyčajne nehrozí bakteriálne nebezpečenstvo.
Mimo bakteriálneho nebezpečenstva sú vody z verejných vodovodov, kde je voda chlórovaná. Existuje aj ochrana pitnej vody tzv. striebornými tabletami, ale tie sú niekoľkonásobne drahšie, než chlór.
Povrchová voda z riek a jazier obsahuje v sebe všetko. Kým do studní sa dostáva povrchová voda už prefiltrovaná rôznymi vrstvami zeme a ílov, v riekach a jazerách je splavené všetko z ovzdušia i povrchu. Hlavne v priemyselných oblastiach obsahujú pitné vody prímesi ťažkých a nebezpečných kovov.
Hygienické normy určujú maximálne hladiny a správcovia verejných vodovodov musia tieto normy dodržiavať. Lenže čo neškodí jednému človeku, môže uškodiť inému a protest tela sa prejavuje rôzne – od alergií, cez rôzne kožné choroby až po choroby civilizačné.
V súčasnosti je možné čistenie pitnej vody na osmotickom základe. Takto prečistená voda je však zbavená nielen nebezpečných kovov, ale aj minerálov potrebných pre správne fungovanie ľudského tela. Niekedy môže byť dokonca zdraviu škodlivá – zo „živej“ vody sa stala voda mŕtva.
Lacnejšou možnosťou je používať na pitie a umývanie citlivých častí tela (napr. na tvár) vodu prevarenú a vychladnutú.
V oboch prípadoch je potrebné z času na čas dodať telu minerály obsiahnuté v minerálnych vodách alebo vo výživových doplnkoch, hlavne horčík, vápnik a zinok.

Lieky

Moderný životný štýl (mobily, televízia, rozhlasové vlny, mikrovlnné rúry), strava a voda majú rozhodujúci vplyv na mnohé civilizačné choroby. Najhoršie sú na tom ľudia i zvieratá, ktorí sú nútení väčšinu času tráviť v centrách veľkých miest. Bez toho, aby si to uvedomili, sú vystavení množstvu škodlivých žiarení, ktoré po dlhšom čase môžu vyvolať rôzne choroby (úzkosti, depresie, fóbie, zvýšený alebo znížený či nestabilný krvný tlak, cievne ochorenia a príhody, rakoviny…).
Namiesto toho, aby sme zmenili to, čo zmeniť môžeme, konzumujeme chemické lieky. Tieto lieky majú však množstvo vedľajších účinkov a pokiaľ nezmeníme životný štýl a postoj, vyvolajú iné choroby, na ktoré budeme potrebovať iné lieky…

Liečenie

Z klinických štúdií farmaceutických firiem sa môžeme dozvedieť, že účinnosť chemických liekov je asi polovičná. V niektorých prípadoch lieky vyvolávajú paradoxné reakcie – napr. lieky proti depresii môžu vyvolať depresie, lieky proti epilepsii zase epileptické záchvaty, lieky na ukľudnenie vo výnimočných prípadoch vyvolajú hyperaktivitu.
Nebolo by však múdre, úplne sa chemických liekov vzdať, lebo ešte nenastal čas na úplnú liečbu bylinkami či homeopatikami. Momentálne sa nachádzame úplne na počiatku prechodu od chemických liekov k prírodným a preto musíme na túto okolnosť pamätať. Zmena na úplnú prírodnú liečbu môže však trvať ešte mnoho generácií!
V súčasnosti je niekedy nutné používať aj chemické vitamíny a minerály, lebo naša chemizovaná strava i voda sú na ne chudobné. Na druhej strane však netreba zabúdať ani na liečivé byliny, prírodné lieky z nich a homeopatiká pripravené z drahých kameňov a bylín.

– – –
Cítite, že by ste radi spolupracovali na týchto projektoch? Chcete pridať projekt nový? Napíšte…

Umelecko-duchovné združenie Fénix
Dačov Lom 87
991 35 Dačov Lom
Slovensko

Tel.: +421 47 4874210
Mail: fenix @ preludi . eu