Archív kategorií: Knihy

Putování za sněženkou (16)

Pak už dal Orn znamení jednomu skřítkovi sedícímu o dva stoly dále, který vzal ze stolu velký zvonec a pětkrát s ním zazvonil. Nato se z boční chodbičky vynořilo několik dalších skřítků. Všichni před sebou tlačili vozík s velkým hrncem a postupně se zastavovali u sedících kamarádů a každému nalili do mističky jednu naběračku polévky. Jen Matěj s Pavlínou a Petrem před sebou měli malé kotlíky (skřítci zřejmě neměli misku takové velikosti, ze které by se najedli lidé), takže až k nim jeden ze skřítků došel, nabral jim hned pětkrát.

Pokračovať na Putování za sněženkou (16)

Putování za sněženkou (14)

V. Zavalené neštěstí

Když den nato vyšlo zpoza kopců na východě slunce, byli už všichni tři i s Hyacintem na úpatí hor.

Rybář měl pravdu – silnice byla nejprve široká tak, že by se na ní vyhnuly dva povozy, a občas u ní stála nějaká chatrč, ale čím déle šli, tím stavení ubývalo a tím více se cesta zužovala. Po několika dnech chůze už z ní zbyla jen úzká kamenitá stezka, po níž museli jít jeden za druhým.

Pokračovať na Putování za sněženkou (14)

Povolanie k službe

Neuplynulo ešte ani sto rokov odvtedy, čo na Zemi Pán začal hrubohmotne povolávať k službe. Vybudoval veľkú stavbu, pyramídu, ktorej vrcholom bol On sám. Nasledovali apoštoli, učeníci, nositelia zlatých krížov a na koniec nositelia strieborných krížov. Na ochranu pyramídy boli povolaní rytieri.

Pokračovať na Povolanie k službe