Archív kategorií: Knihy

Prirodzenosť a neprirodzenosť

Chodíte po Zemi, rozprávate sa medzi sebou, a pritom ani neviete, čo sú prirodzené a čo neprirodzené témy rozhovorov. Mnohé veci, ktoré sú prirodzenou súčasťou vášho života a o ktorých aj tak každý vie, pokladáte za niečo, čo má byť tabu, a naopak, prísne súkromné témy vyťahujete na verejnosť. I v tomto smere sa stále prejavuje dominantné postavenie mužov.

Pokračovať na Prirodzenosť a neprirodzenosť

Pozdvihnutie ženy

Vyskúšali ste si na dva týždne vymeniť úlohy? Ak nie, nemá zmysel, aby ste vôbec čítali ďalej, lebo by ste nič nepochopili. Ak vám k tomu chýba iba odvaha, hľadajte v spomienkach tých, ktorí ako prví budovali Horu. Nájdete tam, že priamo Pán urobil to isté! On to síce nepotreboval, ale potrebovali to tí, ktorí tam prichádzali ako prví budovať to nové.

Pokračovať na Pozdvihnutie ženy

Partnerská oddanosť

Rodinná idylka. Je nedeľa poobede. V pohodlných kreslách pri kozube sedia manželia. Domáci pán číta noviny a popíja kávu. Domáca pani okolo neho šteboce, číta kuchársku knihu a pripravuje sa na budúci týždeň. Keď muž dočíta noviny, žena mu podá kabát, starostlivo ho opráši a vyprevadí ho.

Pokračovať na Partnerská oddanosť

Кунетка Марцін: Пра чарадзейную скрыначку ды іншыя казкі

V rámci edície „Krásna literatúra“ sme vo vydavateľstve Umelecko-duchovného združenia Fénix vydali bieloruský preklad rozprávok Martina Kunetku „O kouzelné skříňce a další pohádky“ („Пра чарадзейную скрыначку ды іншыя казкі“) s 87 čiernobielymi ilustráciami a farebnou obálkou Hany Kunetkovej. Pokračovať na Кунетка Марцін: Пра чарадзейную скрыначку ды іншыя казкі