Archív kategorií: Prednášky z Knihy Pre Ľudi

Prirodzenosť a neprirodzenosť

Chodíte po Zemi, rozprávate sa medzi sebou, a pritom ani neviete, čo sú prirodzené a čo neprirodzené témy rozhovorov. Mnohé veci, ktoré sú prirodzenou súčasťou vášho života a o ktorých aj tak každý vie, pokladáte za niečo, čo má byť tabu, a naopak, prísne súkromné témy vyťahujete na verejnosť. I v tomto smere sa stále prejavuje dominantné postavenie mužov.

Pokračovať na Prirodzenosť a neprirodzenosť

Pozdvihnutie ženy

Vyskúšali ste si na dva týždne vymeniť úlohy? Ak nie, nemá zmysel, aby ste vôbec čítali ďalej, lebo by ste nič nepochopili. Ak vám k tomu chýba iba odvaha, hľadajte v spomienkach tých, ktorí ako prví budovali Horu. Nájdete tam, že priamo Pán urobil to isté! On to síce nepotreboval, ale potrebovali to tí, ktorí tam prichádzali ako prví budovať to nové.

Pokračovať na Pozdvihnutie ženy

Partnerská oddanosť

Rodinná idylka. Je nedeľa poobede. V pohodlných kreslách pri kozube sedia manželia. Domáci pán číta noviny a popíja kávu. Domáca pani okolo neho šteboce, číta kuchársku knihu a pripravuje sa na budúci týždeň. Keď muž dočíta noviny, žena mu podá kabát, starostlivo ho opráši a vyprevadí ho.

Pokračovať na Partnerská oddanosť

Správne pôsobenie žien

Žena je paňou domáceho krbu. Pod týmto sa vám zvyčajne vynorí obraz domácej popolušky, ktorá upratuje, varí, žehlí atď. Keď si k tomu ešte pridáte, že žena sa nemá stavať do popredia, dostanete výsledný obraz zakríknutého vtáčaťa, ktoré radšej nemá ani len nos odtrhnúť od sporáka. To je vaša predstava domácej panej, ktorá nemá pôsobiť na verejnosti.

Pokračovať na Správne pôsobenie žien