Archív kategorií: Prednášky z Knihy Pre Ľudi

Nesväté cisárovné

Kráľov máte svätých, ale cisárovnú ani jednu. Zvláštne. Ženy sa vám akosi nevydarili, pokiaľ boli na kráľovských trónoch. Je pravda, nebolo ich toľko ako mužov, veď podľa vás tam ani nepatrili. Výnimočne máte pravdu. Kráľ mal byť muž a mal mať ženu, kráľovnú a kráľovná žena mala mať muža, kráľa.

Pokračovať na Nesväté cisárovné

Pokrytectvo svätcov

Keď svätý Štefan v jednom z predchádzajúcich životov svätil sám seba, vynikajúco sa na tom zabával. Ani ako pápež nemal možnosť zrušiť svoje svätenie, veď predsa vykonal toľko zázrakov! Vedel, že nevykonal nič a ak sa niekomu prihodil zdanlivý zázrak, bolo to splnenie modlitby, ktorá by bola splnená aj bez neho.

Pokračovať na Pokrytectvo svätcov

Odčiňovanie

Keď spáchate niečo nesprávne, viete, že to musíte odčiniť. Zároveň viete, že hmotné sa musí odčiňovať v hmotnom. Viete aj to, že niekedy odčinenie môže byť symbolické. Zároveň vám je známe, že nikto nemôže odčiňovať za niekoho iného. Napriek tomuto všetkému neviete to podstatné, a síce, ako odčiňovanie prebieha.

Pokračovať na Odčiňovanie

Vernosť

Vernosť stojí pred vaším zrakom ako obraz Čistoty. Je to tak správne, lebo vernosť je naozaj jej obrazom. Prejavuje sa vo všetkých oblastiach vášho života. No najviac ju pociťujete v partnerských vzťahoch. A hoci sa s tým stretávate na každom kroku, mnohí si neviete ani len predstaviť, čo by ste práve vy robili, keby sa ukázalo, že váš partner vám bol neverný.

Pokračovať na Vernosť