Archív kategorií: Prednášky z Knihy Pre Ľudi

Žitie Slova III.

Napriek tomu, že už bolo povedané, čo žitie Slova nie je a čo žitie Slova je, ešte stále Slovo nežijete. Je to takmer až na zúfanie, keď stále jedno a to isté dookola sa vám musí vysvetľovať z rôznych uhlov pohľadu. Preto, aby ste to aspoň čiastočne mohli pochopiť, sa musíme vrátiť o storočie naspäť.

Pokračovať na Žitie Slova III.

Žitie Slova II.

Vráťme sa k zmene vášho správania po tom, čo ste boli spečatení. Zmenili ste obliekanie, stali ste sa vážnejšími, začali ste kontrolovať svoje slová, prestali ste sa hádať so svojimi blížnymi nahlas, hoci v duchu s nimi nesúhlasíte⁠⁠ … čím si myslíte, že ste začali žiť Slovo.

Pokračovať na Žitie Slova II.

Žitie Slova I.

Pretože sme doteraz museli ukazovať len to, čo nie je žitie Slova, lebo ste to doteraz vážne nehľadali, musí vám byť aspoň čiastočne ukázané, čo žitie Slova je. Na to, aby ste to pochopili, bude potrebné odpútať sa od vašich doterajších názorov, teda dokázať vyciťovať to pekné a krásne, čo je v žití Slova obsiahnuté.

Pokračovať na Žitie Slova I.

Služba

Pojem „služba“ vyvoláva v človeku pocit zodpovednosti. Žiaľ, len pocit. Ale tento pojem sa prihovára k tomu hlavnému, k citu. Pojem „služba“ preto nie je možné vystihnúť slovami, je možné ho iba cítiť. Práve preto sa každý snaží nájsť pre tento pojem nejaké vysvetlenie, čím ho stŕha do pozemského.

Pokračovať na Služba

Stupne duchovného vedenia

Poznáte Zákon, že vaše duchovné vedenie je vám blízke a že je len o maličký krôčik iné než vy. Poznáte tento Zákon, ale napriek tomu sú vaše predstavy o duchovnom vedení úplne nesprávne. Myslíte si, že vaše duchovné vedenie musí byť tesne pri Zemi, aby ste ho vôbec počuli.

Pokračovať na Stupne duchovného vedenia

Omyly jasnovidcov

Už v dobe Atlantídy zvesť o Parzivalovi ako Kráľovi Svätého Grálu prišla na Zem a ľudia poznali toto tajomstvo. Pýtate sa: „Ako je to možné, keď vtedy tu nebol žiadny Vyslanec?“ Máte pravdu v tom, že nebol na Zemi, nemáte pravdu v tom, že tento Vyslanec nevyšiel do stvorenia.

Pokračovať na Omyly jasnovidcov